Profil psychologiczno-społeczny

Profil psychologiczno-społeczny to miejsce, gdzie edukacja idzie w parze z rozwojem osobistym, a uczniowie są zachęcani do analizy własnych wartości oraz budowania zdrowych relacji z innymi.

W ramach rozszerzonych przedmiotów, uczniowie mają możliwość zgłębiania tajników języka angielskiego i wiedzy o społeczeństwie.

Program edukacyjny naszego liceum został wzbogacony o wyjątkowe bloki zajęć z psychologii, filozofii oraz rozwoju osobistego i coachingu

• Psychologia pozwala uczniom zgłębiać tajemnice ludzkiego umysłu, rozwijać umiejętności analizy zachowań oraz zdobywać wiedzę na temat funkcjonowania społeczeństwa.
  • Filozofia natomiast kształtuje myślenie abstrakcyjne, zachęca do refleksji nad sensem istnienia i pomaga w formułowaniu własnych wartości.
  • Zajęcia z rozwoju osobistego i coachingu mają na celu wspieranie uczniów w odkrywaniu swoich mocnych stron, stawianiu sobie celów oraz rozwijaniu umiejętności skutecznego komunikowania się.

W naszej szkole kładziemy ogromny nacisk na rozwijanie umiejętności interpersonalnych, samopoznania i zrozumienia otaczającego nas świata.

Program wzbogacony będzie o bloki zajęć z psychologii, filozofii oraz rozwoju osobistego i coachingu

Oddziałowi przypisano następujące przedmioty rozszerzone obowiązkowe:
  • Język angielski
  • Wiedza o społeczeństwie