Godzina wychowawcza ze zdrowiem psychicznym

👉Uczniowie Zespołu Szkół Manager wzięli udział w edukacyjnym spotkaniu realizowanym dzięki dofinansowaniu ze środków Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022-2033.

ℹJesteśmy jedyną szkołą w naszym mieście, której udało się przystąpić do Programu.
Stowarzyszenie Mentalnie Równi przedstawia nowatorski program edukacyjny przeznaczony dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych: „Godzina wychowawcza ze zdrowiem psychicznym”.

📈Jego głównym celem jest podniesienie świadomości na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w dzisiejszym, pełnym wyzwań świecie.

📓Dzięki udziałowi w programie uczniowie mieli okazję do głębszego zrozumienia zaburzeń zdrowia psychicznego oraz zdobycia praktycznych narzędzi do wsparcia siebie i innych w trudnych momentach życia.

🫵Takie dyskusje, warsztaty i interaktywne zajęcia pomagają uczniom lepiej rozumieć własne emocje, myśli oraz zachowania a także umożliwiają poszukiwanie strategii radzenia sobie w środowisku pełnym presji oraz wyzwań.

✅Dzisiejsze wydarzenie to kolejny krok do wspólnego tworzenia bezpiecznego i świadomego środowiska, w którym każdy uczeń czuje się zrozumiany i wspierany.

👉Organizator spotkania – Dr N. Gniadek